דיסנילנד פריז (לשעבר יורודיסני) | צרפת

דיסנילנד פריז פתח את שעריו בשנת 1992 תחת השם יורודיסני פריז, במארן לה ואלה שבצרפת, קצת יותר מ-30 קילומטרים ממרכז העיר.
הריזורט כלל פארק יחיד אליו הצטרף בשנת 2002 פארק נוסף – וולט דיסני סטודיוז.
כאשר פתחו את הפארק השני, שינו את שם הריזורט מיורודיסני פריז לדיסנילנד פריז, ושם הפארק ה'ראשי' לדיסנילנד פארק.

עד שנת 2017 דיסני החזיקה רק באחוז מסוים מהמניות של יורודיסני. עם זאת בפועל חברה חיצונית ניהלה ותפעלה את הפארק שסבל מהזנחה קשה. מבקרים רבים הצהירו כי מחירי כרטיסי הכניסה הגבוהים אינם מוצדקים, ויורודיסני אינו עומד בסטנדרטים הגבוהים של חברת דיסני.
בשנת 2017 כשלקחה בחזרה את הבעלות על הריזורט, הודיעה דיסני על תוכנית שיקום רב שנתית בעלות של מעל 2 מיליארד דולר.

כיום מלבד שני הפארקים יש בדיסנילנד פריז שישה מלונות, והריזורט כולו יפה מתמיד.

דיסנילנד פארק דיסנילנד פריז יורודיסני

דיסנילנד פארק:

דיסנילנד פארק הוא הפארק ה'ראשי' בדיסנילנד פריז, והוא 'פארק הטירה' של הריזורט. הטירה שבפארק היא זו של היפיפיה הנרדמת, אם כי היא שונה לחלוטין מזו של היפיפה הנרדמת שבדיסנילנד קליפורניה.
אם תשאלו אותי, הטירה של הפארק בפריז היא היפה מכל הטירות של דיסני ברחבי העולם. משהו בה פשוט קסום יותר. אולי זה מזג האויר האירופאי, אולי הדשא שמטפס אליה ואולי מאורת הדרקון ששוכנת מתחתיה(!!), אבל את הטירה הזו פשוט אסור להחמיץ.

למרות ששטחו של הפארק גדול באופן משמעותי מאחיו בארצות הברית, יש בו מספר מתקנים קטן יחסית. זה כמובן כלל לא אומר שאין מה לעשות, ואפשר בקלות לבלות בו יומיים-שלושה. בזכות השטחים הנרחבים, יש בדיסנילנד פארק אינסוף מקומות להסתובב בהם, ודברים לראות ולגלות שהם לא רק אטרקציות שתצטרכו לעמוד בשבילן בתור.
עוד דבר שזה אומר – דיסנילנד פריז הוא אחד הפארקים של דיסני שיותר מתאימים לילדים צעירים, גם כאלה שעדיין לא מספיק גבוהים כדי לעלות על מתקנים. 

טירה דיסנילנד פריז דיסנילנד פארק

וולט דיסני סטודיוז:

את וולט דיסני סטודיוז פתחו בריזורט בפריז בשנת 2002. לעומת דיסנילנד פארק שכנו, המשיכה העיקרית של פארק זה היא לא יופיו, להפך. בדיסנילנד פארק אמליץ לכם בשמחה להסתובב ולהנות מהסביבה היפיפיה והמטופחת להפליא. בניגוד לכך – כאן אל תבזבזו יום שלם. עשו את האטרקציות והמתקנים שבוולט דיסני סטודיוז והשקיעו את שאר זמנכם בפארק השני. במידת הצורך – יש כרטיס המאפשר כניסה לשני הפארקים באותו יום.

כמובן שלחברת דיסני אין שום כוונה להשאיר את המצב הזה לאורך זמן. כבר ב-2018 הכריזה על השקעה של מעל שני מיליארד יורו בפרויקט פיתוח שישנה את וולט דיסני סטודיוז פארק מהקצה אל הקצה.
הפרויקט כולל שלושה אזורים חדשים  –  קמפוס הנוקמים (Avengers Campus) של מארוול, פרוזן ('לשבור את הקרח') ואזור נוסף. האזור השלישי אמור היה להיות של מלחמת הכוכבים, אבל לאור התגובות לאזורים של מלחמת הכוכבים שהיו צוננות יותר ממה שדיסני ציפו – גורלו כרגע עדיין לא ידוע. כל האזור שנמצא בפיתוח הוא על שטח שאינו בשימוש, כך שיגדיל משמעותית את הפארק. 

מבין שלושת האזורים דיסני פתחה לאחרונה זה של מארוול. האזור מושקע בצורה יוצאת דופן, וכבר עכשיו מהווה שדרוג גדול לפארק. בנוסף, הוא מציב רף גבוה במיוחד להמשך ההרחבה שנמצאת בבנייה.

פוסטים רלוונטיים לדיסנילנד פריז:

שתפו אותי 🙂