דיסנילנד פריז (לשעבר יורודיסני) | צרפת

דיסנילנד פריז נפתח בשנת 1992 תחת השם יורודיסני פריז, במארן לה ואלה שבצרפת, קצת יותר מ-30 קילומטרים ממרכז פריז.
הריזורט הכיל פארק יחיד – אליו הצטרף בשנת 2002 פארק נוסף – וולט דיסני סטודיוז.
כאשר הצטרף הפארק השני, שונה שם הריזורט מיורודיסני פריז לדיסנילנד פריז, ושם הפארק ה'ראשי' לדיסנילנד פארק.

עד שנת 2017, דיסני רק החזיקה ברב המניות ביורודיסני / דיסנילנד פריז, אך הפארק נוהל ותופעל בפועל על ידי חברה חיצונית. במשך שנים הפארק סבל מהזנחה ומבקרים רבים הצהירו כי הוא לא מצדיק את המחירים של כרטיסי הכניסה ויותר מכך – לא עומד בסטנדרטים הגבוהים של חברת דיסני.
בשנת 2017 עם החזרת הבעלות אליה, הודיעה דיסני על תוכנית שיקום רב שנתית לריזורט בדיסנילנד פריז, בעלות של מעל 2 מיליארד דולר.

כיום מלבד שני הפארקים יש בדיסנילנד פריז שישה מלונות, והריזורט כולו יפה מתמיד.

דיסנילנד פארק דיסנילנד פריז

דיסנילנד פארק:

דיסנילנד פארק הוא הפארק ה'ראשי' בדיסנילנד פריז, והוא 'פארק הטירה' של הריזורט. הטירה שבפארק היא זו של היפיפיה הנרדמת, אם כי היא שונה לחלוטין מזו שבדיסנילנד קליפורניה (גם שם זו טירתה של היפיפיה הנרדמת).
אם תשאלו אותי, הטירה של דיסנילנד פריז היא היפה מכל הטירות של דיסני ברחבי העולם. משהו בה פשוט קסום יותר. אולי זה מזג האויר האירופאי, אולי הדשא שמטפס אליה ואולי מאורת הדרקון ששוכנת מתחתיה(!!), אבל את הטירה הזו פשוט אסור להחמיץ.

למרות ששטחו של הפארק גדול באופן משמעותי מאחיו בארצות הברית, הוא מכיל מספר מתקנים קטן יחסית. זה כמובן כלל לא אומר שאין מה לעשות בו, ואפשר בקלות לבלות בו יומיים-שלושה. בזכות השטחים הנרחבים, יש בדיסנילנד פארק אינסוף מקומות להסתובב בהם ודברים לראות ולגלות שהם לא רק אטרקציות המצריכות עמידה בתור.

וולט דיסני סטודיוז:

וולט דיסני סטודיוז נפתח בשנת 2002, ולעומת דיסנילנד פארק שכנו, זהו כיום (ויסלחו לי כולם) הפארק המכוער ביותר שקיים באמפריית הפארקים של דיסני.
לעומת אחיו הצמוד, המשיכה העיקרית של WDSP היא לא יופיו של הפארק, להפך. אם בדיסנילנד פארק אמליץ לכם בשמחה גם סתם להסתובב ולהנות מהסביבה היפיפיה והמטופחת להפליא, כאן אל תבזבזו יום שלם. עשו את המתקנים וההופעות שבוולט דיסני סטודיוז, והשקיעו את שאר זמנכם בפארק השני.

כמובן שלחברת דיסני אין שום כוונה להשאיר את המצב הזה לאורך זמן, וכבר בפברואר 2018 הכריזו על השקעה של מעל שני מיליארד יורו בפרויקט פיתוח שעומד לשנות את פארק וולט דיסני סטודיוז מהקצה אל הקצה.
הפרויקט יכלול שלושה אזורים חדשים  – פרוזן ('לשבור את הקרח'), מארוול ומלחמת הכוכבים. כל האזור שנמצא בפיתוח הוא על שטח שאינו בשימוש, כך שיביא להגדלה משמעותית של הפארק.

פוסטים רלוונטיים לדיסנילנד פריז:

שתפו אותי 🙂