דיסנילנד | אנהיים, קליפורניה

בדיסנילנד שבאנהיים קליפורניה (פרבר של לוס אנג'לס) יש למעשה שני פארקים.
דיסנילנד פארק – הפארק הראשון והמקורי שנפתח על ידי וולט דיסני עצמו בשנת 1955, ודיסני קליפורניה אדוונצ'ר פארק. שני הפארקים צמודים, נמצאים ממש זה מול זה משני צדדיה של רחבת הכניסה. בהמשך לרחבת הכניסה שמחוץ לפארקים תוכלו למצוא את – Downtown Disney, מתחם קניות ואוכל.

דיסנילנד פארק:

זהו 'פארק הטירה' הראשון והמקורי של דיסני, שלעיתים קרובות מתייחסים אליו כאל "הפארק של וולט". כמו בפארקי הטירה האחרים של דיסני, גם כאן נכנסים בקצה אחד של Main Street USA. זהו רחוב של חנויות, בוטיקים ומקומות המוכרים מזון – כאשר בקצה השני שלו הכיכר המרכזית ואחריה הטירה. במקרה של דיסנילנד – מדובר בטירה של היפיפיה הנרדמת.

הרחוב הראשי – Main Street – מעוצב בהשראת העיר מרסלין בה גדל וולט, במדינת מיזורי שבארה"ב. בכניסה למיין סטריט מצד שמאל, נמצאת תחנת מכבי אש. מעל התחנה יש חלון עם נר דולק.
לעומת רוב החלונות במיין סטריט – שם יש דירה אמיתית, הדירה של וולט דיסני עצמו. וולט היה משאיר נר דולק בחלון כדי שאורחים יוכלו לדעת שהוא שם. מאז שהלך לעולמו ועד היום – תמיד יש שם נר דולק, להזכיר את נוכחותו של וולט דיסני בפארקים. יותר מזה – כשעולים הקישוטים לכריסמס, מתווסף שם גם עץ אשוח.

כאשר תכננו את הפארק לראשונה, הכינו (כמו תמיד) דגם מוקטן של מה עתיד להיות. בזמן הרכבת הדגם, טעה אחד האימג'נירז (המהנדסים שאחראיים על יצירת האלמנטים והמתקנים בפארקים של דיסני), והניח את הטירה הפוך – כך שפניה פונים אל אזור פנטזילנד (Fantasyland), וגבה אל מיין סטריט. כאשר וולט ראה את הדגם – התאהב בכיוון המחודש ובמראה הטירה מהכניסה, והחליט להשאיר אותה כמו שהיא.
כאשר אתם עוברים אל פנטזילנד, שימו לב לגב הטירה – שאמור היה להיות הפנים שלה.

המתקנים בדיסנילנד פארק הם הקלאסיים ביותר שיש לפארקים של דיסני להציע, עם השנים שיכפלו הרבה מהם לפארקים השונים של דיסני בעולם.

דיסנילנד קליפורניה לוס אנג'לס

דיסני קליפורניה אדוונצ'ר פארק:

דיסני קליפורניה אדוונצ'ר נמצא ממש מעברה השני של רחבת הכניסה. הפארק, שפתח את שעריו בשנת 2001 התחיל את חייו ברגל שמאל – עם נוכחות נמוכה מאד של מבקרים. עד כדי כך שרק שש שנים לאחר שנפתח, קיבל שיפוץ כולל (שעלותו כמעט כפולה מעלות הבניה המקורית של הפארק).

כיום תמצאו בדיסני קליפורניה אדוונצ'ר פארק כמה מאטרקציות הדגל של דיסנילנד קליפורניה וחברת דיסני בכלל. כולל את גלגל הענק האיקוני שמהווה את אחד הסמלים המוכרים ביותר של דיסנילנד באנהיים. אם אתם מגיעים לפארקים של דיסני בקליפורניה ומחפשים את המתקנים בקצה האינטנסיבי (מבחינת רמת ריגוש) של הסקאלה, זה הפארק עבורכם.

פוסטים רלוונטיים לדיסנילנד קליפורניה:

שתפו אותי 🙂