דיסנילנד | אנהיים, קליפורניה

בדיסנילנד שבאנהיים קליפורניה (פרבר של לוס אנג'לס) יש למעשה שני פארקים.
דיסנילנד פארק – שהוא הפארק הראשון והמקורי שנפתח על ידי וולט דיסני עצמו בשנת 1955, ודיסני קליפורניה אדוונצ'ר פארק. שני הפארקים צמודים, נמצאים ממש זה מול זה משני צדדיה של רחבת הכניסה.

דיסנילנד קליפורניה לוס אנג'לס

דיסנילנד פארק:

דיסנילנד פארק – זהו 'פארק הטירה' הראשון והמקורי של דיסני, שלעיתים קרובות מתייחסים אליו כאל "הפארק של וולט". כמו בפארקי הטירה האחרים של דיסני, גם כאן נכנסים בקצה אחד של Main Street USA, שהוא רחוב חנויות, בוטיקים ומקומות המוכרים מזון – כאשר בקצה השני שלו הכיכר המרכזית ואחריה הטירה. במקרה של דיסנילנד – מדובר בטירה של היפיפיה הנרדמת.

הרחוב הראשי – Main Street, עוצב בהשראת העיר מרסלין בה גדל וולט, במדינת מיזורי שבארה"ב. בכניסה למיין סטריט מצד שמאל, נמצאת תחנת מכבי אש. מעל התחנה יש חלון עם נר דולק.
לעומת רוב החלונות במיין סטריט – שם יש דירה אמיתית, הדירה של וולט דיסני עצמו. וולט היה משאיר נר דולק בחלון כדי שאורחים יוכלו לדעת שהוא שם. מאז שהלך לעולמו ועד היום – תמיד יש שם נר דולק, להזכיר את נוכחותו של וולט דיסני בפארקים. יותר מזה – כשעולים הקישוטים לכריסמס, מתווסף שם גם עץ אשוח.

כאשר תכננו את דיסנילנד, הכינו (כמו תמיד) דגם מוקטן של מה עתיד להיות. בזמן הרכבת הדגם, טעה אחד האימג'נירז (המהנדסים שאחראיים על יצירת האלמנטים והמתקנים בפארקים של דיסני), והניח את הטירה הפוך – כך שפניה פונים אל אזור פנטזילנד (Fantasyland), וגבה אל מיין סטריט. כאשר וולט ראה את הדגם – התאהב בכיוון המחודש ובמראה הטירה מהכניסה, והחליט להשאיר אותה כמו שהיא.
כאשר אתם עוברים אל פנטזילנד, שימו לב אל גב הטירה – מה שאמור היה להיות הפנים שלה.

דיסני קליפורניה אדוונצ'ר פארק:

דיסני קליפורניה אדוונצ'ר פארק נמצא ממש מעברה השני של רחבת הכניסה. הפארק, שנפתח בשנת 2001 התחיל את חייו ברגל שמאל – עם נוכחות נמוכה מאד של מבקרים. עד כדי כך שרק שש שנים לאחר שנפתח, החליטו בדיסני להעביר אותו שיפוץ כולל (שעלותו כמעט כפולה מעלות הבניה המקורית של הפארק).

כיום דיסני קליפורניה אדוונצ'ר פארק מכיל כמה מאטרקציות הדגל של דיסנילנד קליפורניה וחברת דיסני בכלל, כולל את גלגל הענק האיקוני שמהווה את אחד הסמלים המוכרים ביותר של דיסנילנד באנהיים.

פוסטים רלוונטיים לדיסנילנד קליפורניה:

שתפו אותי 🙂