אפקוט | דיסני וורלד, אורלנדו​

אפקוט (EPCOT) הוא הפארק השני שנפתח בדיסני וורלד שבאורלנדו, אחת עשרה שנים בדיוק אחרי המג'יק קינגדם (Magic Kingdom).
הסמל שלו הוא הכדור הגדול שנמצא בכניסה לפארק ומכיל את המתקן Spaceship Earth. קוטרו של הכדור הוא כ-50 מטר והוא שוקל מעל ל-7,000 טון.

הפארק מחולק לארבעה אזורים עיקריים – World Showcase (האזור של כל המדינות), ומה שפעם היה Future World, והיום מחולק ל – World Celebration, World Nature ו-World Descovery.
אפשר למצוא בו ממתקני הדגל של דיסניוורלד, כמו גם אטרקציות בין הפחות פופולריות שתוכלו למצוא בפארקים של אורלנדו.
אבל לדעתי – הקסם של אפקוט הוא לאו דווקא במתקנים שלו (למרות שיש בו גם כאלו שאסור לפספס בעיניי!), אלא באוירה שלו, בקסם שאפשר למצוא בפינות הנסתרות שבו ובאוכל המעולה שבו.
בנוסף, באפקוט מתרחשים הפסטיבלים השווים שלדיסני וורלד יש להציע, בינהם ה-Food and Wine Festival שמתרחש בסתיו, ה- Flower and Garden Festival באביב, ו- International Festival of the Arts בחורף. כולם כמובן משמשים תירוץ לדוכנים של אוכל שווה מכל העולם ברחבי הפארק.

הכדור של Spaceship Earth הוא לא האלמנט שובר השיאים היחיד שיש באפקוט. האקווריום (אם אפשר לקרוא ככה למשהו בגודל הזה) שניתן לראות במתקן של נמו (The Seas With Nemo and Friends) מכיל כ-21.5 מליון ליטרים של מים, ומהווה בית ליותר מ-3000 יצורי ים ודגים. זוהי אחת מהסביבות הימיות הגדולות ביותר שנוצרו בידי אדם בעולם כולו.

למי מכם שתוהה – בהחלט אפשר לבלות כאן יום שלם, ועדיין לא להספיק לראות הכל.

בשנים האחרונות אפקוט מקבל את המהפך לו היה זקוק (אחרי הוליווד סטודיוז שחודש והורחב). מתווספות אליו אטרקציות מעולות, ביצעו שינוי במבנה הפארק ועוד. רכבת ההרים של שומרי הגלקסיה כבר פתוחה, כך גם המתקן של רטטוי – אבל זה עוד לא הסוף! את הכל תוכלו לקרוא בפוסט הנפרד (והמתעדכן!) על המהפך של אפקוט.

מפת הפארק:

מפה - אפקוט, דיסניוורלד אורלנדו פלורידה

Park map is official by Disney

פארקים נוספים בדיסני וורלד:

פוסטים רלוונטיים לאפקוט:

שתפו אותי 🙂