אנימל קינגדם | דיסני וורלד, אורלנדו​

אנימל קינגדם (Animal Kingdom) הוא הפארק בעל השטח הגדול ביותר מהפארקים בדיסניוורלד. הסמל המוכר ביותר של פארק זה הוא העץ הענק שנקרא – Tree of Life ונמצא ממש במרכזו. כל הגזע שלו מלא ביותר מ- 300 גילופים של חיות ויצורים (העץ לא אמיתי, אבל נראה טבעי לחלוטין).

האזור בו נמצא העץ נקרא Discovery Island, וממנו ניתן לצאת לאזורים השונים של הפארק. האזור אליו נכנסים בכניסה אל הפארק נקרא Oasis (ממנו עוברים אל ה-Discovery Island כשנכנסים לראשונה), ומסביבו נמצאים שאר האזורים:
 Pandora: The World of Avatar, Africa, Asia, ואחרון חביב – DinoLand U.S.A.

באנימל קינגדם עובדים קשה לא רק כדי ליצור פארק מהנה למבקרים – אלא גם כדי ליצור תרומה אמיתית לאוכלוסיית החיות בעולם. כך למשל, מאז פתיחת הפארק ב-1998 נולדו בו יותר משמונה קרנפים לבנים – מין שנמצא בסכנת הכחדה ממשית בעולם. בעולם כולו נותרו כיום רק כ-11,000 קרנפים לבנים. 

מאחורי הקלעים של שטח הפארק מתבצעים מחקרים בנושאים הקשורים לשימור החי, והחיות הגרות בשטחו זוכות לתנאים הדומים ביותר (עד כמה שאפשר) למקום מחייתן המקורי.

לכן כל קשר בין האנימל קינגדם ל'גן חיות' הוא מקרי בהחלט, ולקרוא לו כך זהו עוול של ממש. אף בעל חיים שמגיע לאנימל קינגדם לא נלקח בשבי מהטבע – אלא אם מועבר למטרת שימור והצלה של הזן שלו, או לצורך הצלה ושיקום על ידי הצוות המנוסה של הפארק.

עובדה מעניינת נוספת – בכל הפארק לא ניתן למצוא קשיות או מכסים לכוסות מפלסטיק בשום מסעדה או דוכן, וגם לא בלונים – וזאת על מנת למנוע פגיעה אפשרית בחיות.

פארקים נוספים בדיסני וורלד:

פוסטים רלוונטיים לאנימל קינגדם:

שתפו אותי 🙂