אטרקציה של מואנה ועוד הפתעות - המהפך של אפקוט | דיסני וורלד

בדיסני וורלד מקפידים להמשיך ולהתחדש. אחרי אזור הפנטזיה החדש שפתחו במג'יק קינגדם ב-2012, פנדורה באנימל קינגדם ב-2017, והמהפך המתמשך שעובר על הוליווד סטודיוז (שכולל בין השאר את הפתיחה של האזור של 'צעצוע של סיפור', ואת מלחמת הכוכבים: קצה הגלקסיה) – הגיע התור של אפקוט.

בדיסני הודיעו זה מכבר על מהפך רב שנתי לפארק הוותיק. הם מוסיפים מתקנים, מגבירים נוכחות של המותגים המוכרים של דיסני (בכך התחילו כבר די מזמן כשהוסיפו את המתקן של פרוזן באזור של נורווגיה),  ובכלל – הופכים את הפארק לידידותי יותר למשפחות.

World Celebration הכניסה המחודשת לאפקוט

מואנה: מסע של מים

נתחיל מהסוף – עם התוספת החמה ביותר: מואנה מגיעה לאפקוט.
שמה של האטרקציה החדשה הוא – Moana: Journey of Water. זו הפעם הראשונה שאטרקציה המבוססת על הסרט שובר הקופות תגיע לאחד הפארקים של דיסני. 

לפי דיסני "האטרקציה תאפשר למבקרים לייצר אינטראקציה עם מים קסומים ו'חיים' בסביבה יפיפיה ומלאת השראה", וגם תסייע לאורחים ללמוד איך ניתן לשמור על מחזור המים בטבע, ובכך על הסביבה שלנו.

באיור הקונספט הראשון מטה ניתן לראות את הכניסה לאטרקציה, ובה את הסמל של ליבה של טה-פיטי, מוקף במים זורמים ומפלים. את האיור הזה פרסמו כבר לפני זמן מה, עם הדיווח על פתיחתו הצפויה של המתחם. עכשיו הוסיפו לנו תמונות חדשות של האזור כולו כמו שנמצא בתהליכי בנייה מתקדמים באזור ה- World Nature.

מואנה: מסע של מים
מואנה- מסע של מים מבט מלמעלה דיסני וורלד

  Images are official by Disney, Through Disney Parks Blog

באיור מטה ניתן לראות את כל אזור עולם הטבע (Nature World). משמאל למטה רואים את האזור של The Seas, ובו ממוקמת האטרקציה של נמו (The Seas with Nemo and Friends).

מהאיורים, נראה כאילו האטרקציה של מואנה תהווה דרך נוספת להגיע אל The Seas ו- The Land מ-Spaceship Earth  – האטרקציה שממוקמת בכדור הגדול שבכניסה, מלבד השבילים הרגילים כמובן.

עולם הטבע, אפקוט דיסני וורלד אורלנדו
טה פיטי באפקוט - מואנה מסע של מים

  Images are official by Disney,   Through Disney Parks Blog and Disney's Instagram

את התוספת המעניינת ביותר שתגיע לאטרקציה הזו גילינו בכנס D23 שנערך בספטמבר האחרון – דמות גדולה במיוחד (בגובה של כמעט 5 מטרים)  של טה-פיטי. הפסל הוצב כבר באפקוט, כפי שניתן לראות בתמונה מעלה. 

האטרקציה של מואנה: מסע של מים צפויה להפתח לקראת סוף 2023. בנתיים ניתן לראות התקדמות משמעותית בבניה, ומלבד דמותה של טה פיטי נוכל לראות בין השאר – את הסמל של טה פיטי שכבר צבוע ומוכן. שימו לב לצביעה מראש של כתמי המים של המפלים הקטנים שיזרמו בסלע.

מואנה: מסע של מים אטרקציה חדשה באפקוט
מואנה- מסע של מים בבניה באפקוט

  Images through Bioreconstract on Twitter

החלוקה החדשה של אפקוט

כחלק מהמהפך של הפארק, החליפו בדיסני וורלד את Future World, שלמעשה היווה את כל אזור הכניסה של הפארק (כל מה שהוא לא World Showcase) בשלושה אזורים נפרדים – World Celebration, World Discovery ו- World Nature.

חלוקה חדשה לאזורים באפקוט דיסני וורלד

  All Images are official by Disney, Through Disney Parks Blog

World Showcase – ללא הרבה חידושים מלבד Remy's Ratatouille Adventure. זהו המתקן של רטטוי באזור של צרפת (כמו זה שקיים היום בדיסנילנד פריז).

World Celebration – אזור הכניסה המחודש לפארק, שיהיה מחולק למספר "גינות", כל אחת בעלת אופי שונה. את אזור זה ישנו באופן תדיר במהלך השנה בפסטיבלים השונים. הוא יכלול במות למופעי מוזיקה והרצאות, ומקום מפגש לאינטראקציה עם מיקי וחבורתו.

World Celebration המהפך של אפקוט

World Descovery – בדיסני מתחילים להפנים שלקרוא לאזורים "future…" זה עניין פרובלמטי. מה שנחשב עתידני בעת הבניה, הופך למיושן מהר מאד בימנו.
האזור של World Descovery הוא בדיוק זה – רק בשם אחר. מוקדש למדע, טכנולוגיה ועוד. כולל בין השאר את המסעדה החדשה שנפתחה – Space 220, ואת המתקן החדש של שומרי הגלקסיה – Guardians of the Galaxy: Cosmic Rewind.

World Nature – עליו הרחבנו כבר קודם, יכלול את האטרקציה של מואנה ואת האזורים – The Seas ו-The Land.

המהפך של אפקוט דיסני וורלד אורלנדו פלורידה מבט מלמעלה

עכשיו תורכם:

גם אתם חושבים שהגיע הזמן למהפך באפקוט? מה עוד חסר לדעתכם? ומה אסור לשנות בשום אופן? ספרו לי בתגובות!

מתכננים טיול לדיסני וורלד? צריכים עזרה? אשמח לעזור לכם בתכנון הטיול!

שתפו אותי 🙂