אטרקציה של מואנה ועוד הפתעות - המהפך של אפקוט | דיסני וורלד

בדיסני וורלד מקפידים להמשיך ולהתחדש. אחרי אזור הפנטזיה החדש שנפתח במג'יק קינגדם ב-2012, פנדורה באנימל קינגדם ב-2017, והמהפך המתמשך שעובר על הוליווד סטודיוז (שכולל בין השאר את הפתיחה של האזור של 'צעצוע של סיפור', ואת האזור החדש של מלחמת הכוכבים שייפתח ממש בשבוע הבא) – הגיע התור של אפקוט.

בדיסני הודיעו זה מכבר על מהפך רב שנתי לפארק הוותיק, שיכלול הוספה של מתקנים, נוכחות חזקה יותר של המותגים המוכרים של דיסני (בכך התחילו כבר עם ההוספה של המתקן של פרוזן באזור של נורווגיה),  ובכלל – הפיכת הפארק ליותר ידידותי למשפחות.

מואנה: מסע של מים

נתחיל מהסוף – עם החדשות החמות ביותר: בדיסני הודיעו היום שמואנה מגיעה לאפקוט.
 שמה של האטרקציה החדשה הוא – Moana: Journey of Water. זו הפעם הראשונה שאטרקציה המבוססת על הסרט שובר הקופות תגיע לאחד הפארקים של דיסני. לפי דיסני "האטרקציה תאפשר למבקרים לייצר אינטראקציה עם מים קסומים ו'חיים' בסביבה יפיפיה ומלאת השראה".

פרטים נוספים בימים הקרובים, אך בינתיים ניתן לראות את איור הקונספט הבא, בו ניתן לראות את הכניסה לאטרקציה, ובה את הסמל של ליבה של טה-פיטי, מוקף במים זורמים ומפלים.

מואנה אטרקציה חדשה אפקוט דיסני וורלד אורלנדו

החוויה של אפקוט

עוד נחשף כי כבר באחד באוקטובר השנה תיפתח "Walt Disney Imagineering presents the Epcot Experience", תערוכה אינטראקטיבית שצפויה להציג את החדשנות, התוספות והשינויים שצפויים להכנס אל אפקוט במהלך המהפך שלו. 

לפני מספר שנים כאשר פארק דיסני קליפורניה אדוונצ'ר שבדיסנילנד עבר את המהפך הגדול שלו, נפתחה שם תערוכה עם קונספט דומה, שהציגה את המהפך שעברה הכניסה של הפארק, ואת התוספת של האזור של "מכוניות" (הסרט Cars). התערוכה באפקוט נשמעת כמו גרסה אינטראקטיבית יותר, אבל עם אותו רעיון.

Walt Disney Imagineering presents the Epcot Experience תערוכה אינטראקטיבית אפקוט דיסני וורלד אורלנדו פלורידה

  All Images are official by Disney, Through Disney Parks Blog

שומרי הגלקסיה, רטטוי ועוד

מלבד התוספות שהוכרזו היום, יש לא מעט דברים שכבר נמצאים בשלבים שונים של התקדמות באפקוט.

האזור של צרפת מתחדש ומקבל אטרקציה חדשה של הסרט רטטוי – כמו זו שקיימת היום בדיסנילנד פריז, ותיקרא Remy’s Ratatouille Adventure. חוץ מהמתקן של רטטוי, האזור יקבל גם מופע עם השירים (Sing Along) מהסרט היפה והחיה.

במקום המתקן Universe of Energy בכיכובה של אלן דג'נרס שנסגר ב-2017, תיפתח רכבת הרים של 'שומרי הגלקסיה'. רכבת ההרים הזו צפויה להיות כולה בתוך המבנה – ומהגדולות בעולם שבנויות בצורה זו. המבנה הענק שעוד הוגדל עבור הרכבת כבר עומד, והרכבת צפויה להפתח עוד לפני יום ההולדת ה-50 של דיסני וורלד שיחול בשנת 2021.

מופע הערב הוותיק Illuminations: Reflections of Earth נסגר, ובמקומו יעלה בסתיו הקרוב מופע שיקרא Epcot Forever, וימלא את מקום מופע הערב עד שיגיע מופע חדש ומשוכלל שיהווה סגירת יום הולמת בפארק המשודרג. המופע, שיגיע אל אפקוט כנראה מתישהו במהלך 2020 (ושמו עוד לא פורסם) צפוי להיות מהמתקדמים בעולם, בו ישולבו הקרנות על מסכי מים, רחפנים ועוד.

שינויים קטנים יותר ומרגשים קצת פחות – האזור של סין אמור לקבל סרט חדש ב-360 מעלות, הסרט של קנדה צפוי להתחדש, מסעדה חדשה ו'חללית' במיוחד צפויה להפתח ליד המתקן Mission: Space, אזור אינטראקטיבי (ה-Play Pavilion) ועוד.

רכבת הרים שומרי הגלקסיה אפקוט דיסני וורלד אורלנדו פלורידה Guardians of the Galaxy.

המהפך הגדול של 'עולם העתיד'

בנוסף לכל אלו, אזור הכניסה (Future World) ישתנה לחלוטין. האבנים עם תמונות האנשים (Leave a Legacy) שהיו אחד הסמלים של הכניסה לאפקוט במשך שנים הוסרו כבר, והכניסה כולה – עוד לפני ההגעה לכדור הגדול תחודש.
הכיכר המרכזית תקבל שבילים חדשים מוקפים בירוק עם מזרקות חדשות ומתוחכמות יותר. העיצוב החדש יכיל אלמנטים שקשורים לרעיון המקורי של אפקוט (זה שוולט דיסני עצמו הגה, ומעולם לא יצא לפועל), עם טוויסטים חדשים וחדשניים.

את העיצוב כפי שהוצג באיורי הקונספט ניתן לראות כאן למטה.

המהפך של אפקוט דיסני וורלד אורלנדו פלורידה מבט מלמעלה

עכשיו תורכם:

גם אתם חושבים שהגיע הזמן למהפך באפקוט? מה עוד חסר לדעתכם? ומה אסור לשנות בשום אופן? ספרו לי בתגובות!

מתכננים טיול לדיסני וורלד? צריכים עזרה? אשמח לעזור לכם בתכנון הטיול!

שתפו אותי 🙂

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest