מג'יק קינגדם | דיסני וורלד, אורלנדו​

המג'יק קינגדם הוא 'פארק הטירה' של דיסניוורלד, ובדרך כלל מתייחסים אליו כאל הפארק הראשי. הוא נפתח בשנת 1971, כחמש שנים לאחר פטירתו של וולט דיסני.
הטירה שבמרכזו היא טירתה של סינדרלה, שמתנשאת לגובה של כ- 57 מטרים, כיוון שמבנים בגובה 60 מטר ומעלה מחויבים בתאורת אזהרה לכלי טיס. 
כדי לייצר למבקר תחושה שהטירה גבוהה ממה שהיא באמת, דיסני עשו שימוש בטכניקה שנקראת Forced Perspective. כדי לייצר אשליה אופטית זו, ככל שעולים בגובה – האלמנטים בטירה בנויים בפרופורציה קטנה יותר אשר גורמת להם להטעות את העין של הצופה, ולהראות רחוקים ממה שהם באמת.
הטירה מוקפת בתעלה המכילה כמעט 13 מליון ליטרים של מים!
בעבר היו שמועות כי במזג אויר קשה עובדי דיסני עולים כדי לפרק ולהסיר חלקים מהטירה. למעשה, הטירה בנויה כך שתעמוד גם במזג אויר קשה.

כמו בפארקי הטירה האחרים של דיסני, גם במג'יק קינגדם נכנסים בקצה אחד של Main Street USA, שהוא רחוב חנויות, בוטיקים ומקומות המוכרים מזון. בקצה השני שלו הכיכר המרכזית (ובה פסל של וולט עם מיקי) ואחריה הטירה. הפארק מחולק ל-Lands, כלומר אזורים. האזור השמאלי הראשון (כאשר עומדים מול הטירה) הוא Adventureland, ואחריו עם כיוון השעון – Frontierland, Liberty Square, Fantasyland ו- Tomorrowland.

אחרי פתיחת אזור Fantasyland המחודש בשנת 2012, ניתן לומר כי במג'יק קינגדם יש לא אחת, אלא שלוש טירות – כי בפנטזילנד נוכל למצוא גם את הטירה של אריק מהסרט "בת הים הקטנה", ואת הטירה של החיה מ"היפה והחיה" שבתוכה יש את מסעדת Be Our Guest הפופולרית.

מתחת למג'יק קינגדם אפשר למצוא מערכת מנהרות מורכבת שמכילה חדרי מנוחה לעובדי הפארק (Cast Members), חדרי הלבשה ועוד. בין השאר, המנהרות מאפשרות לדמויות לעבור מקצה אחד של הפארק לקצה השני בלי שיראו אותן.

למעשה, המנהרות לא נחפרו מתחת לקרקע – אלא פארק מג'יק קינגדם כולו בנוי כמעין 'קומה שניה' ומוגבהת מעל הקרקע. פעם הבאה שתגיעו למג'יק קינגדם – שימו לב שהכניסה כולה בנויה בעליה.

פארקים נוספים בדיסני וורלד:

פוסטים רלוונטיים למג'יק קינגדם:

שתפו אותי 🙂

פוסטים רלוונטיים למג'יק קינגדם: