ספלאש מאונטיין בדרך למהפך של הנסיכה והצפרדע

הספלאש מאונטיין (Splash Mountain)  הוא אחד המתקנים האיקוניים ביותר בפארקים של דיסני בארצות הברית. ממש בקרוב הוא יסגר על מנת להפוך למתקן המבוסס על טיאנה מהסרט 'הנסיכה והצפרדע'.

המהפך צפוי גם בדיסניוורלד שבאורלנדו וגם בדיסנילנד קליפורניה. כלומר, לא רחוק היום שבו לא נוכל לחוות יותר את המתקן האהוב והוותיק כמו שהוא – לפחות לא בפארקים בארה"ב.

שמו של המתקן החדש – Tiana's Bayou Adventure, והוא ככל הנראה ייפתח לקראת סוף 2024.
הנה מה שאנחנו יודעים עליו עד כה:

Tiana's Bayou Adventure

החלטה מתבקשת (מבחינת דיסני)

למען האמת, על אף התחושה שזה הגיע "משום מקום", בדיסני תכננו את השינוי במשך שנים. בהצהרה הרשמית של החברה, הם הצהירו כי דיסני "ממשיכה תמיד לחפש דרכים לשדרג אטרקציות". 
בפועל – המתקן האהוב מבוסס על הסרט 
'שירת הדרום'. זהו אחד הסרטים שדיסני מתביישת בהם ומשתדלת להחביא כבר למעלה מ-50 שנה.

הסרט מכיל בתוכו רמיזות (אם אפשר לקרוא להן ככה) גזעניות, שלא הולכות יד ביד עם הערכים שדיסני מציגה כיום. תוסיפו על זה את המחאות הגואות בארה"ב, ותקבלו מתכון מדויק לשינוי.

כצפוי, ההודעה הפתאומית על השינוי גררה גם הרבה תגובות כועסות. הטענה (הצודקת) היא שהרוב המוחלט של המבקרים בפארקים שאוהבים את האטרקציה והדמויות שבה, מעולם לא ראו את הסרט 'שירת הדרום' ולא מודעים להקשרים הבעייתיים שבו.

ספלאש מאונטיין מהפך - הנסיכה והצפרדע דיסניוורלד, דיסנילנד

הרפתקאת ה- Bayou של טיאנה

בתור התחלה אנו יודעים שמסלול המתקן והטכנולוגיה שלו לא ישתנו. אם אנחנו מתבססים על איורי הקונספט שברשותנו, נראה כי גם בולי העץ ימשיכו ללוות אותנו.
איור הקונספט מעלה הוא הראשון שפורסם למתקן. באיור זה צ'יקפין היל, הלוא היא הקצה העליון ממנו מתחילה הנפילה המפורסמת של ההר – הופך לביתה של מאמא אודי. לעומת זאת, בדגם שהוצג בספטמבר האחרון נראה כי בדיסני שינו את התוכנית, וקצה ההר (כמו כל שאר המעטה החיצוני) יהיה מכוסה באזוב וצמחיה האופיינית לאזור ניו אורלינס.

מבחינת הסיפור – קצת כמו Frozen Ever After שבאפקוט, גם כאן הסיפור יתחיל אחרי הנשיקה שמסכמת את הסרט. במקום לעקוב אחרי הסיפור מהסרט (עם טיאנה ונאבין כצפרדעים), נקבל סיפור המשך בו טיאנה מתכננת אירוע גדול לכבוד חגיגות המארדי גרא הראשון שלהם.
במהלך ההכנות היא מגלה כי חסר לה מרכיב חשוב, וכך יוצאת עם נאבין ולואיס למצוא אותו.

דיסני הבטיחו דמויות אודיו-אנימטרוניקה של טיאנה, נאבין ולואיס, כמו גם דמויות חדשות שיופיעו לראשונה במתקן.

באיור מטה שפורסם לאחרונה ניתן לראות את לואיס, טיאנה, ולהקה של חיות חמודות. יחד עם עשרות גחליליות, הן ילוו את השייט שלנו. בנתיים זה נראה מבטיח מאד.

tianas bayou adventure יפתח במקום הספלאש מאונטיין

הנסיכה והצפרדע בספלאש מאונטיין

אני מודה שהספלאש מאונטיין הוא אחד מהמתקנים האהובים עלי ועצוב לי מאד לראות אותו הולך. עם זאת, אני חושבת שלטיאנה יותר ממגיע מתקן משלה, והתכנון נראה מבטיח ממש. נכון שהייתי מעדיפה לראות אותה מקבלת מתקן חדש, עם טכנולוגיה חדשה שמותאמת לסיפור – אבל אני מבינה את ההגיון מאחורי ההחלטה. מבחינת דיסני מדובר ב-"שתי ציפורים במכה", בטח עם ההתעוררות החברתית של התקופה האחרונה בארצות הברית.

איך כל זה מסתדר מבחינת הגיון כללי של הפארק?
בדיסנילנד המצב פשוט יותר, כיוון שאפשר להתייחס למתקן המחודש כסוג של המשך של New Orleans Square. בדיסניוורלד אני רואה סימן שאלה גדול יותר, כיוון שהספלאש מאונטיין נמצא ממש במרכז Frontierland, וקשה לדעת איך יתאימו את הנושא לניו אורלינס.

Splash Mountain רכבת הרים מג'יק קינגדם

עכשיו תורכם:

מה אתם אומרים על השינוי הצפוי לספלאש מאונטיין? חושבים שהוא מוצדק? ספרו לי בתגובות!

מתכננים טיול לאחד הפארקים של דיסני? צריכים עזרה? אשמח לעזור לכם בתכנון הטיול!

שתפו אותי 🙂