ספלאש מאונטיין בדרך למהפך של הנסיכה והצפרדע

אם הגעתם לכאן, בוודאי כבר שמעתם את החדשות – בדיסני הודיעו כי הספלאש מאונטיין (Splash Mountain), אחד המתקנים האיקוניים ביותר שיש בפארקים של דיסני בארצות הברית, עומד לעבור מהפך – ולהפוך למתקן המבוסס על טיאנה מהסרט 'הנסיכה והצפרדע' (Princess and the Frog).
המהפך צפוי גם בדיסניוורלד שבאורלנדו וגם בדיסנילנד קליפורניה, מה שאומר שלא רחוק היום שבו לא נוכל לחוות יותר את המתקן האהוב והוותיק כמו שהוא – לפחות לא בפארקים בארה"ב.

שם המתקן החדש צפוי להיות – Tiana's Bayou Adventure, ומלבד זה שהוא אמור להפתח בסוף 2024, הנה מה שאנחנו יודעים עליו עד כה:

Tiana's Bayou Adventure

החלטה מתבקשת (מבחינת דיסני)

למען האמת, על אף התחושה שזה הגיע "משום מקום", ההחלטה בנושא מתבשלת כבר  זמן רב.
בהצהרה הרשמית של דיסני על השינוי, הם הצהירו כי דיסני "ממשיכה תמיד לחפש דרכים לשדרג אטרקציות".  בסך הכל, הסרט עליו מבוסס המתקן האהוב, 'שירת הדרום', הוא אחד הסרטים שדיסני פחות גאה בהם ויותר משתדלת להחביא כבר למעלה מ-50 שנה.
הסרט מכיל בתוכו רמיזות (אם אפשר לקרוא להן ככה) גזעניות, שלא הולכות יד ביד עם הערכים שדיסני מציגים כיום. תוסיפו את זה על המחאות הגואות בארה"ב, ולא יכלו לבחור תזמון מדויק יותר להכרזה הזו.

כצפוי, ההודעה הפתאומית על השינוי גררה גם הרבה תגובות כועסות, שטוענות (ובצדק) כי הרוב המוחלט של המבקרים בפארקים שאוהבים את האטרקציה והדמויות שבה, מעולם לא ראו אפילו את הסרט 'שירת הדרום' ולא מודעים להקשרים הבעייתיים שבו.

בכל מקרה כיוון שהפור כבר נפל, בואו נראה מה בכל זאת מצפה לנו בגרסה החדשה של המתקן.

ספלאש מאונטיין מהפך - הנסיכה והצפרדע דיסניוורלד, דיסנילנד

הנסיכה והצפרדע בספלאש מאונטיין

אז מה אנחנו עומדים לקבל בגרסה המחודשת של המתקן?
בתור התחלה כבר עכשיו אפשר לומר שמסלול המתקן והטכנולוגיה שלו לא ישתנו, ואם מתבססים על איור הקונספט מעלה שפורסם עם ההודעה, נראה כי גם בולי העץ ימשיכו ללוות אותנו. השינוי החיצוני המשמעותי ביותר הוא שצ'יקפין היל, הלוא היא הקצה העליון ממנו מתחילה הנפילה המפורסמת של ההר תהפוך לביתה של מאמא אודי.

מבחינת הסיפור – קצת כמו Frozen Ever After שבאפקוט, גם כאן הסיפור יתחיל אחרי הנשיקה שמסכמת את הסרט. כך שבמקום לעקוב אחרי סיפור מחודש של הסרט (עם טיאנה ונאבין כצפרדעים), נקבל סוג של סיפור המשך בו טיאנה נאבין ולואיס מתכוננים למצעד המארדי גרא הראשון שלהם.

אני מודה שהספלאש מאונטיין הוא אחד מהמתקנים האהובים עלי ועצוב לי מאד לראות אותו הולך. עם זאת, אני חושבת שלטיאנה יותר ממגיע מתקן משלה, ואיור הקונספט שפורסם נראה מבטיח ממש. נכון שהייתי מעדיפה לראות אותה מקבלת מתקן חדש, עם טכנולוגיה חדשה שמותאמת לסיפור – אבל אני מבינה את ההגיון מאחורי ההחלטה. מבחינת דיסני מדובר על "שתי ציפורים במכה", בטח בהתעוררות החברתית של התקופה האחרונה בארצות הברית.

איך כל זה מסתדר מבחינת הגיון כללי של הפארק?
בדיסנילנד המצב פשוט יותר, כיוון שאפשר להתייחס למתקן המחודש כסוג של המשך של New Orleans Square. בדיסניוורלד אני רואה סימן שאלה גדול יותר, כיוון שהספלאש מאונטיין נמצא ממש במרכז Frontierland, וקשה לדעת איך יתאימו את הנושא לניו אורלינס.

Splash Mountain רכבת הרים דיסניוורלד

עכשיו תורכם:

מה אתם אומרים על השינוי הצפוי לספלאש מאונטיין? חושבים שהוא מוצדק? ספרו לי בתגובות!

מתכננים טיול לאחד הפארקים של דיסני? צריכים עזרה? אשמח לעזור לכם בתכנון הטיול!

שתפו אותי 🙂