לוח שיפוצים וחידושים בדיסני וורלד 2023

השיפוצים והחידושים הצפויים בדיסני וורלד ישפיעו לא מעט על הנסיעה שלכם, במידה ותכננתם להגיע לאורלנדו במהלך 2023. כאן בפוסט תמצאו את כל הסגירות והשינויים הצפויים במהלך השנה בפארקים של דיסני וורלדמג'יק קינגדם, אפקוט, אנימל קינגדם והוליווד סטודיוז.

שימו לב, במידה ואתם טסים לדיסנילנד שבקליפורניה, אתם ככל הנראה מחפשים את לוח השיפוצים והחידושים של דיסנילנד 2023.

למה המתקנים בדיסני נסגרים?

תחזוקת המתקנים בפארקים של דיסני היא ללא רבב, והחברה עומלת על כך 365 ימים בשנה. הסגירות לרוב מתוכננות מראש, והן נועדו כדי לשמור עליהם בטוחים לשימוש ונראים מעולה.
בזכותן אין סיכוי שתמצאו צבע מתקלף מהזנחה, לכלוך מיותר או כל דבר המעיד על חוסר תשומת לב. כי אם יש משהו שהפארקים של דיסני טובים בו, זה תשומת הלב לפרטים הקטנים ביותר.

במידה ונתקלתם במתקן סגור שלא צפיתם מראש, בדרך כלל מדובר בתקלה נקודתית והמתקן עשוי להפתח תוך כמה שעות. במקרה כזה אני ממליצה לבדוק עם אחד הקאסט ממברז (עובדי הפארק).

מה צפוי בדיסני וורלד בשנת 2023?

לא מעט קורה בימים אלו בפארקים של דיסני באורלנדו – בעיקר כשמסתכלים על אפקוט והמג'יק קינגדם.
במג'יק קינגדם הספלאש מאונטיין עובר מהפך ויהפוך למתקן המבוסס על הנסיכה והצפרדע. לטובת כך הוא נסגר באופן סופי בסוף ינואר, ולא יפתח מחדש עד מתישהו בסוף 2024. בנוסף צפויה בו פתיחה גדולה ומרגשת בתחילת אפריל, ושינויים משמעותיים במופעי הלילה (תכף ארחיב עליהם עוד).

באפקוט השיפוצים עוד בשיאם – הכניסה מלאה בקירות המגדרים אזורי שיפוץ, ומייצרים מעברים משונים ממקום למקום. גם שם אנחנו מחכים בציפייה לפתיחת האטרקציות השוות שבדרך.

מגיעים לפארקים של דיסני וורלד ב-2023? אני ממליצה לבדוק ספציפית את התאריכים שלכם באתר של דיסני. תמצאו שם גם את שעות הפתיחה העדכניות, שעות צפויות של מצעדים וכו'. כל אלו יעזרו לכם לתכנן (ואם אתם מחפשים מי שיתכנן את הביקור המושלם עבורכם – בשביל זה אני כאן).

TRON Lightcycle Run רכבת הרים טרון מג'יק קינגדם דיסניוורלד

Image is official by Disney

מג'יק קינגדם:

👈 Splash Mountain – נסגר ב-23 לינואר 2023.
👈 Enchanted Tales with Belle – נפתח מחדש ב19 בפברואר, 2023.
👈 מופע הזיקוקים Enchantment – המופע שהגיע לכבוד חגיגות ה-50 לדיסני וורלד מסתיים ויורד ב-2 באפריל, 2023.
👈 מופע הערב Happily Ever After – חוזר בתאריך 3 באפריל, 2023.
👈  Tron Lightcycle Run – תפתח ב-4 באפריל, 2023

כאמור, אחת האטרקציות המשמעותיות ביותר במג'יק קינגדם סגרה את שעריה לא מזמן. זה אומר שהפארק נותר רק עם שניים משלושת "ההרים" המפורסמים שלו. עם זאת, אי אפשר לומר שהפארק מאט את הקצב, ובתחילת אפריל תפתח רכבת ההרים שאנו מצפים לה כבר כמה שנים – Tron Lightcycle Run.

אם אתם מתגעגעים לספלאש מאונטיין, הגרסה שלו בדיסנילנד קליפורניה עדיין פתוחה. עדיין לא פרסמו את תאריך הסגירה הרשמי של המתקן בחוף המערבי. עם זאת, אני מניחה שהמתקן יסגר בעתיד הקרוב, כיוון שגם שם הבטיחו לפתוח את המתקן המחודש של הנסיכה והצפרדע עד סוף 2024.

לכל המתקנים במג'יק קינגדם.

tianas bayou adventure יפתח במקום הספלאש מאונטיין

Image is official by Disney

אפקוט:

👈 Harmonious – יורד ב-2 באפריל 2023. 
👈 EPCOT Forever – חוזר ב-3 באפריל, 2023.
👈 Moana Journey of Water – צפוי להפתח בסוף 2023, תאריך מדויק יתפרסם בהמשך.

חוץ מהדברים הנ"ל, מזכירה שאפקוט עובר מהפך הכולל אטרקציה חדשה של מואנה אבל לא רק. כמו שציינתי בתחילת הפוסט, מרבית האזור של World Celebration סגור בקירות זמניים של שיפוצים. אמנם זמניים – אבל כבר זמן מה, והסיום נראה באופק – אבל הוא לא ממש קרוב.
האטרקציה החדשה של מואנה צפויה להפתח בסוף 2023. לגבי שאר World Celebration, אני מקווה שזה יגיע לא הרבה אחר כך.

לכל המתקנים והאטרקציות באפקוט.

טה פיטי באפקוט - מואנה מסע של מים

Image is official by Disney

אנימל קינגדם:

👈 Kali River Rapids – סגור עד אמצע מרץ 2023.

אנימל קינגדם כרגע די יציב מבחינת סגירות. ומלבד Kali River Rapids שנסגר כל שנה בחורף לתחזוקה בזמן הפחות פופולרי שלו (ושל כל מתקני המים.. בכל זאת, קר) – לא צפויות סגירות משמעותיות.

מה בכל זאת מתחדש? בכנס D23 שהתקיים בספטמבר האחרון (2022) דיסני הציגו איור בלו-סקיי קונספט מעניין. האיור מראה תוספת אפשרית של אזור חדש של מואנה ואולי אפילו של זוטופיה שיתווספו לפארק. כרגע מדובר ברעיון בלבד (ככל הידוע לנו), שעוד לא קיבל אישור ו/או תקציבים, ולכן בהחלט לא מדובר על משהו שיגיע במהלך 2023 (וגם לא 2024 אם תשאלו אותי…).
בכל מקרה הקונספט מגניב ומשתלב היטב עם האנימל קינגדם, ונשמח לראות אותו קורה.

לכל המתקנים באנימל קינגדם.

איור בלו סקיי קונספט אנימל קינגדם אזורים של מואנה וזוטופיה

Image is official by Disney

הוליווד סטודיוז:

👈 Rock 'n' Roller Coaster – הרכבת תסגר ב-20 בפברואר, 2023, ותפתח מחדש במהלך קיץ 2023.
👈 Roundup Rodeo BBQ – המסעדה החדשה תפתח ב-23 במרץ 2023.
👈 Voyage of the Little Mermaid – ההופעה סגורה מאז סגירת הפארקים ב-2020, ולא ברור אם תפתח שוב.

רכבת ההרים האהובה Rock 'n' Roller Coaster נסגרת לשיפוץ ממושך ונחוץ. בחודשים האחרונים הרכבת "קרטעה", ונסגרה לעיתים קרובות בעקבות תקלות. לכן מתחילה שיפוץ כעת ככל הנראה עד הקיץ, ותעבור תחזוקה מלאה (שלא קיבלה מאז סגירת הפארקים בעקבות הקורונה ב-2020).

באזור של צעצוע של סיפור, עומדת להפתח מסעדת ברביקיו מגניבה במיוחד – Roundup Rodeo BBQ. המסעדה תוסיף אופציה אטרקטיבית למגוון בהוליווד סטודיוז, וצפויה להיות מבוקשת ממש. אם אתם נוסעים ורוצים לאכול בה, שימו לב להזמין בה מקום מספיק זמן (60 יום) מראש.

לכל המתקנים בהוליווד סטודיוז.

מסעדת ברביקיו חדשה הוליווד סטודיוז דיסני וורלד צעצוע של סיפור

Image is official by Disney

עכשיו תורכם:

איזה חידוש הכי שווה בעינכם? ומה עוד דיסני צריכים להוסיף לפארקים? ספרו לי בתגובות!

מתכננים טיול לאחד הפארקים של דיסני? צריכים עזרה? אשמח לעזור לכם בתכנון הטיול!

שתפו אותי 🙂