מדריך מתקנים ואטרקציות | הוליווד סטודיוז, דיסניוורלד

הוליווד סטודיוז הפך מהפארק ה"זנוח" של דיסני וורלד, כזה שבמשך שנים לא הייתה בו התחדשות אמיתית כך שהיה עייף ומעט משעמם – לפארק מבוקש, חדשני ומלא הפתעות.

בשנים האחרונות נוספו בו שני אזורים שווים ומעוצבים להפליא – האזור של 'צעצוע של סיפור', וזה של 'מלחמת הכוכבים: קצה הגלקסיה'. בנוסף נפתח בו לא מזמן המתקן הראשון אי פעם בפארקים של דיסני (הייתם מאמינים?!) שמבוסס על העכבר הראשי בכבודו ובעצמו – מיקי מאוס.

הפוסט הזה יעשה לכם קצת סדר – מה יש לעשות, את מה אסור לפספס ועל מה אתם יכולים להרשות לעצמכם לוותר. אז קדימה, בואו נתחיל!

אטרקציות שאסור לפספס:

Star Wars: Rise of the Resistance – זוהי אטרקציית הדגל של האזור מלחמת הכוכבים: קצה הגלקסיה (גם בדסינילנד, אגב). מדובר למעשה באטרקציה של ממש – ולא רק מתקן. זו חוויה שלמה, שמכניסה אותך לעולם של מלחמת הכוכבים למשך יותר כמעט 20 דקות(!). מדובר בשילוב של Walk Through (אטרקציה שהולכים דרכה ומתרחשת סביבכם), יחד עם מתקן חושך בנסיעה ללא מסילה (Trackless Dark Ride) – אשר שם את האורחים בתוך קרב בין המסדר הראשון ללוחמי המחתרת.

שימו לב – מדובר באטרקציה סופר פופולרית. לא רק שהיא לא כלולה בשירות דיסני ג'יני פלוס ונמצאת ברשימת האטרקציות אליהן צריך לרכוש כניסת Lightning Lane בנפרד (יחד עם אטרקציות פופולריות נוספות כמו Flight of Passage שבאנימל קינגדם), אלא שמאז השקת השירות – נראה שגם התורים האלו שנרכשים בנפרד נגמרים בשעה די מוקדמת של הבוקר.

Millennium Falcon: Smugglers Run – סימולטור טיסה חדשני ואינטראקטיבי בו תפקדו על המילניום פאלקון.

המתקן הוא בקבוצות של שישה, כאשר כל אחד מששת המשתתפים מקבל תפקיד – טייס, מהנדס טיסה, אחראי תחמושת… זה אומר שבכל פעם שתעשו את המתקן הוא יכול להיות קצת אחר, אך בכך טמון גם החסרון של המתקן, שכן ההנאה לא זהה בכל אחד מהתפקידים. מהבחינה הזו – תפקיד הטייס הוא המוצלח ביותר.

מלניום פאלקון: סמגלר'ז ראן דווקא נכללת בשירות הג'יני פלוס (במידה והחלטתם לרכוש אותו), אבל גם אם לא – התור כאן יפיפה ומלא פרטים (אבל יכול להתארך כיאה למתקן חדש ואטרקטיבי).

slinky dog dash צעצוע של סיפור הוליווד סטודיוז דיסני וורלד

This image is official by Disney, Through Disney Parks Blog

Slinky Dog Dash – מדובר באטרקציה שהיא השיא של האזור של צעצוע של סיפור. רכבו על סלינקי דוג, כלב הקפיץ מהסרט 'צעצוע של סיפור' בנסיעה שמציעה נופים ממש מוצלחים על האזור.

אגב – בדיוק מהסיבה הזו, אני ממליצה לנסות לחזור אליה גם בערב – שכן התאורה שלה ושל האיזור כולו הופכים את הנסיעה לאחרת מאשר בשעות היום.
היא לא אינטנסיבית מדי ומהווה למעשה את הרכבת היחידה בהוליווד סטודיוז שמתאימה כמעט לכל המשפחה.

Toy Story Mania – משחק מבוסס מסכים בתלת מימד עם הדמויות של צעצוע של סיפור, בו לכל נוסע יש "אקדח" לייזר המאפשר לו לשחק במשחקים שעל המסכים המתחלפים ולצבור נקודות.

אחרי שבמשך שנים היה כמעט בלתי אפשרי לעלות עליה בלי המתנה של 70-80 דקות (שלא בתאריכי עומס),  המצב השתפר אחרי שהוסיפו לה מסילה נוספת, והעומס ווסת גם מול המתקנים האטרקטיביים הנוספים שנפתחו בפארק.

Rock n' Roller Coaster Starring Aerosmith – רכבת הרים המוקדשת ללהקה איירוסמית' (מה שבא לידי ביטוי בעיקר ב-Pre-Show שלה – ההכנה למתקן). בפועל מדובר ברכבת ההרים הכי אינטנסיבית שיש לדיסני וורלד להציע, הכוללת נסיעה בחשיכה, לופ, וזינוק  מ-0 ל-90 קמ"ש תוך פחות משלוש שניות.

מלחמת הכוכבים: קצה הגלקסיה הוליווד סטודיוז

!Fantasmic – מופע הערב של הוליווד סטודיוז שנערך באצטדיון משלו בקצה של סאנסט בולוורד, והוא לא דומה לאף מופע ערב אחר בדיסני וורלד. המופע משלב הקרנות על מסכי מים, דמויות, זיקוקים, אש ועוד – אל תפספסו אותו!

שימו לב שכרגע (נכון לזמן כתיבת שורות אלו) במגבלות הקורונה – המופע לא מתקיים, והוא נמצא בתהליך של שדרוג משמעותי (כולל הסרה של סצנות והוספה של סרטים חדשים לתוך העלילה) לקראת פתיחתו המחודשת ב2022.
שימו לב – לפני הנסיעה תמיד מומלץ לבדוק עדכנית מהם המופעים הלא פעילים באתר של דיסני.

Mickey and Minnie's Runaway Railway – המתקן החדש ביותר בהוליווד סטודיוז. מדובר כאמור במתקן הראשון אי פעם המוקדש למיקי מאוס. לא יאומן, הא?

זהו מתקן Trackless, מה שאומר שהוא אינו נוסע על מסילה ממשית (אלא על רשת חיישנים ברצפה שמנתבת את הרכב שלכם למקום הרצוי – ממש כמו ב- Star Wars: Rise of the Resistance), אשר מוסיף לאלמנט הפתעה.

בסוף – לא מדובר במתקן מהפכני, אלא בדור החדש של ה-Dark Rides  (המתקנים הקלאסיים ביותר של דיסני, אותם תוכלו למצוא במג'יק קינגדם למשל). למרות זאת, מדובר במתקן של מיקי, והוא עושה מחווה מהממת לאנימציה הקלאסית של וולט דיסני עצמו – ולכן הוא בחלק של "אל תפספסו" ברשימה זו.

שימו לב שגם למתקן זה אפשר רק לקנות כניסת Lightning Lane בנפרד, והוא אינו נכלל בדיסני ג'יני+.

אטרקציות שכדאי להספיק:

Twilight Zone Tower of Terror – אני אתחיל מהסוף: מדובר במתקן נפילה. כזה שהמעלית שאתם יושבים בה צונחת. אם זה לא בשבילכם, אז כנראה שלא משנה מה אכתוב בהמשך הפסקה.

בפועל מדובר בהרבה מעבר למתקן עצמו – אלא באחת האטרקציות עם הכי הרבה אווירה (כולל תור שנכללת ברשימה שלי של עשרת התורים הכי יפים בדיסני וורלד), עם רפרנסים לתוכנית הטלוויזיה (ה-הו כה ישנה) Twilight Zone וצרחות שתשמעו לכל אורך ה-Sunset Blvd.

Disney Movie Magic & Wonderful World of Animation – שני מופעים המוקרנים על מבנה התיאטרון הסיני, וכוללים סרטים אהובים ומוזיקה כייפית כאשר ב-Disney Movie Magic מדובר בעיקר בסרטי לייב אקשן, שודדי הקאריבים, אינדיאנה ג'ונס וכו', וב- Wonderful World of Animation יש את המיטב  של סרטי האנימציה של דיסני.

Beauty and the Beast: Live on Stage – זהו המופע החי הותיק ביותר בדיסני וורלד. הוא הוצג בפעם הראשונה בשנת 91, באותו יום בו יצא הסרט לאקרנים. בו תקבלו את הסיפור של היפה והחיה על הבמה, דחוס ומקוצר במקצת, אבל עם כל השירים הכי אהובים והרגעים החשובים.

זו המוצלחת ביותר מכל ההופעות (המרובות) שתוכלו למצוא בהוליווד סטודיוז, כך שאני ממליצה עליה בחום. אגב חום – קחו בחשבון שהאולם פתוח כך שיושבים בחוץ (בצל כמובן), אבל הייתי נמנעת מלבקר בה בשיא הצהריים.

Indiana Jones Epic Stunt Spectacular – מופע פעלולים ותיק שכולו אינדיאנה ג'ונס. למרות גילו הוא מוצלח ביותר, שמצליח לתת ערך גם לילדים (בזכות הפעלולים בעיקר) וגם למבוגרים שנהנים לחזור אל הימים היפים של אינדיאנה ג'ונס.

אחרי שהיה סגור זמן לא מבוטל בגלל הקורונה, המופע צפוי לחזור ב-19 בדצמבר 2021.

Voyage of the Little Mermaid – מופע המספר את סיפורה של אריאל, בת הים הקטנה. המופע הותיק לא מביא איתו בשורה חדשנית משום סוג, אבל הוא חמוד ומהנה – ואם יש לכם זמן יכול בהחלט להשתלב כהפסקה קרירה בלוח הזמנים שלכם.

לעומת המופע של אינדיאנה ג'ונס וזה של היפה והחיה, כאן מדובר באולם סגור שיספק לכם הפסקה ממוזגת לא רעה בכלל.

שימו לב שגם המופע הזה כרגע סגור בעקבות מגבלות הקורונה (ויש שמועה שלא צפוי להפתח שוב, אלא להיות מוחלף במשהו עדכני יותר)…

hollywood studios tower of terror דיסני וורלד

This image is official by Disney, Through Disney Parks Blog

 MuppetVision 3D – מופע תלת מימד משעשע וחמוד בכיכובן של החבובות. לא מדובר בדבר החדשני והטכנולוגי ביותר שיש לפארקים להציע (בכל זאת, אנחנו מדברים על מופע תלת מימד. אירוע שהיה בשיאו אי שם בתחילת שנות ה-2000), הוא משתמש בגימיקים רגילים של תלת מימד, פלוס דמויות פיזיות באולם. בהחלט מדובר במופע מצחיק ששווה את הביקור שלכם.

Star Tours: The Adventures Continue – סימולטור בתלת מימד עם מגוון עלילות מהיקום של מלחמת הכוכבים. מדובר במתקן ותיק יחסית, שעודכן לאחרונה כך שכולל אלמנטים מ- Star Wars: The Rise of Skywalker והקשרים לאזור Star Wars: Galaxy's Edge. בגדול מדובר במתקן שבסבירות די גבוהה יוציא אתכם עם בחילה.. אם אתם אוהבים את מלחמת הכוכבים באופן מיוחד, לכו על זה. אם מלחמת הכוכבים לא בראש הרשימה שלכם, או לחילופין – אתם סובלים 

Walt Disney Presents – לא מדובר כאן במתקן, אלא ב-Walk Through שבסופו סרט, והוא כולו מחווה ל… איך לא – וולט דיסני. בעיניי לראות גם את הצד הזה של דברים הופך את הפארקים למרשימים אף יותר, ומכניס קצת קונטקסט ללמה דברים נראים כמו שהם נראים. ממליצה לקפוץ לראות.

Lightning McQueen Racing Academy – מופע הנמשך כ-10 דקות, ובו רכב אודיו-אנימטרוני מרשים במיוחד של ספיידי מקווין מהסרט Cars. בדרך הוא יפגוש (על המסך) את הדמויות האהובות מהסרטים וישתתף בסימולטור מירוץ. חמוד בהחלט – יספק לכם הפוגה קלה, בעיקר אם אתם עם ילדים.

היפה והחיה הוליווד סטודיוז דיסני וורלד

אטרקציות שאפשר לוותר עליהן:

Frozen Sing-Along Celebration – מתחילה בלסייג את הקטגוריה בה שמתי את המופע הזה – אם יש איתכם ילדים מכורי 'לשבור את הקרח', אל תפספסו הזדמנות לראות את אנה, אלזה והחברים ולשמוע את השירים האהובים. בכל מקרה אחר – אתם ממש יכולים לדלג.

Star Tours: The Adventures Continue – סימולטור בתלת מימד עם מגוון עלילות מהיקום של מלחמת הכוכבים. מדובר במתקן ותיק יחסית, שעודכן לאחרונה כך שכולל אלמנטים מ- Star Wars: The Rise of Skywalker והקשרים לאזור Star Wars: Galaxy's Edge. בגדול מדובר במתקן שבסבירות די גבוהה יוציא אתכם עם בחילה.. אם אתם אוהבים את מלחמת הכוכבים באופן מיוחד, לכו על זה. אם מלחמת הכוכבים לא בראש הרשימה שלכם, או לחילופין – אתם סובלים מבחילות בקלות, תרגישו יותר מבנוח לוותר.

Alien Swirling Saucers – מתקן מסתובב. אם ביקרתם בדיסני קליפורניה אדוונצ'ר, המתקן הזה הוא ממש כמו Mater's Junkyard Jumboree –  במקום Mater מהסרט 'מכוניות', יש את החייזרים הירוקים המצחיקים מצעצוע של סיפור. דומה לכוסות המסתובבות, אבל אתם יושבים בנגרר שנע בחופשיות מאחוריהן. אם יש לכם ילדים קטנים שלא יכולים לעלות על מתקנים אחרים, המתקן הזה יתאים להם.

עוד דברים לעשות רק אם יש איתכם ילדים צעירים שזה עשוי לעניין אותם:
Disney Junior Dance Party
Jedi Traning Academy: Trials of the Temple

שימו לב, שניהם כרגע לא קורים לאור הקורונה.

עכשיו תורכם:

איזה מתקן בהוליווד סטודיוז הכי אהבתם? ואם עוד לא ביקרתם – איזה מהמתקנים אתם הכי מחכים לחוות? ספרו לי בתגובות! 

מתכננים טיול לפארקים של דיסניוורלד? צריכים עזרה? אשמח לעזור לכם בתכנון הטיול המושלם עבורכם.

שתפו אותי 🙂

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest